“Azərbaycan İnnovasiya Mükafatı”nın qalibləri məlum olub
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşəbbüsü ilə baş tutan mükafatlandırmanın qalibləri sırasında “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin və “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezidentləri, əməkdaşları da var.
Belə ki, “İlin İnfluenceri” mükafatının qalibi “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin əməkdaşı Tariyel Ağazadə, “İlin İnnovasiya Ekosistemi Təmsilçisi” və “İlin startapı” mükafatlarının qalibləri isə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin rezidentləri olan “SUP.VC” və “NextSale” layihələri olub.
Qeyd edək ki, “COVID-19 üzrə aparıcı həll təqdimatçısı” mükafatının qalibi olan "Sumaks Technologies” şirkəti də “INNOLAND”in rezidenti olub.
"INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya mərkəzində “Gənclər Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri naminə: Gənclərin ikinci Şəbəkələşmə Formu" açılış mərasimi ilə başlayıb
Gənclərin 2-ci Şəbəkələşmə forumu baş tutub
31 avqust 2025 tarixində "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya mərkəzində “Gənclər Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri naminə: Gənclərin ikinci Şəbəkələşmə Formu" açılış mərasimi ilə başlayıb. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni ilə başlayaraq şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Tədbirin məqsədi gənclərin şəbəkələşməsi, innovasiya və dayanıqlı inkişaf məqsədləri üzrə bilik mübadiləsini təşviq etməkdir. Forum çərçivəsində açılış çıxışları, panel müzakirələri və komanda quruculuğu oyunları keçirilib. Forum iştirakçıları, dövlət qurumları və innovasiya mərkəzlərinin nümayəndələri bir araya gələrək yeni əməkdaşlıq imkanları müzakirə ediblər.
Açılış panelində layihənin rəhbəri Nigar İsgəndərova çıxış edərək tədbirin mahiyyətini, tədbirdə qonaqları gözləyəcək panel müzakirələr barədə danışıb. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Nazir Müşaviri Rüstəm Həsənov, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun nümayəndəsi Seyfur Hacımuradov, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Vurğun Hacıyev, Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin nümayəndəsi Nigar Xıdırova, "INNOLAND" Inkubasiya və Akselerasiya mərkəzinin direktoru Nicat Əmiraslanov və son olaraq, Dəstəkçi İcma Mərkəzinin rəhbəri və “SDG Youth Community” təşəbbüs qrupunun eksperti Etibar Xıdırov çıxışlar edərək forumun açılışında iştirak ediblər.
Forum çərçivəsində ilk olaraq “Rəqəmsal İnkişaf Gündəliyi: İnnovasiya dövründə DİM-lər” mövzusunda panel keçirilib. Panelə Bahçeşehir Universitetinin fəlsəfə doktoru namizədi Mirlazım Dadaşov moderatorluq edib. Müzakirələrdə SABAH.HUB İnnovasiya Mərkəzinin İcma rəhbəri Samir Qədirov, Bakı Dövlət Universitetinin müəllimi Nurlan Əhmədov, “Universal McCann Azerbaijan” Rəqəmsal Media Agentliyinin rəqəmsal media planlayıcısı Tural Rəhimov və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri Vurğun Hacıyev çıxış edərək rəqəmsal inkişafın DİM-lərə təsirini müzakirələr ediblər.
Daha sonra “Rəqəmsal İnkişaf və idarəetmədə yeni yanaşmalar” mövzusunda ikinci panel təşkil olunub. Bu panelin moderatoru biznesin inkişafı üzrə ekspert Rəşid Bayramlı olub. Paneldə ERP sistemləri üzrə ekspert Aytən Vahidova, nəqliyyat üzrə ekspert Rauf Ağamirzəyev, Sosial Tədqiqatlar Mərkəzinin departament rəhbəri Seymur Əliyev və informasiya texnologiyalarının idarəedilməsi üzrə ekspert Sərxan Talıbzadə iştirak edərək rəqəmsal idarəetmədə tətbiq edilən müasir yanaşmaları təqdim ediblər.
Bütün bunlardan sonra, forum çərçivəsində komanda quruculuğu oyunu da təşkil olunub. Bu sessiyaya ESN Azərbaycanın Milli İdarə Heyətinin üzvü və kommunikasiya meneceri Hünər Alxanov moderatorluq edib. İştirakçılar, həmçinin şəbəkələşmə fasiləsində müxtəlif təşkilatlarla əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Tədbir mükafatlandırma mərasimi və xatirə fotoları ilə başa çatıb.